Máte dotaz?

Pište na info@ceskainovace.cz

Chcete být součástí sítí a sdílení?

Pište na team@ceskainovace.cz

Just now

3x minikonference Smart Prague na e-Salonu

Pražský veletrh čisté mobility e-SALON otevře své brány 15. listopadu sérií přednášek a konferencí. Jeden z hlavních partnerů akce, městská společnost Operátor ICT, která v metropoli zavádí inovace v mnoha oblastech, včetně mobility, pořádá v průběhu zahajovacího dne tři minikonference, jejichž ústředním tématem bude rozvoj bezemisní dopravy v hlavním městě a na něž jste srdečně zváni!

V rámci odborných debat bude představeno, co již Praha v oblasti chytrých inovací podnikla, a jaké plány má město pro rozvoj elektromobility a inovativní veřejné dopravy do budoucna.

Minikonference Smart Prague
Termín konání: 15. 11. 2018, 10:30
Místo konání: PVA EXPO Praha - Letňany

Aktuálně je v Praze registrováno zhruba 1000 elektromobilů, ale podle predikcí bude jejich počet v příštích letech strmě narůstat. Jak nejlépe by na tento vývoj měla Praha reagovat, budou experti debatovat v rámci prvního konferenčního tématu Elektromobilita v chytrých městech.

V druhém diskusním panelu Bez dat to nepojede se pozornost přenese ke zpracování a využití velkých dat spojených s městskou dopravou. Řečníci představí konkrétní příklady, jak můžeme za pomocí datové analýzy dopravu ve městě efektivně plánovat nebo jak lze data využít také pro inteligentní parkovací systémy. V debatě bude rovněž představen pražský projekt Golemio, který Operátor ICT nedávno spustil právě za účelem sběru a analýzy městských dat.

Třetím tématem pak bude modernizace veřejné dopravy a využití digitálních nástrojů pro větší komfort cestujících v rámci panelu Veřejná mobilita ve městech.

Všichni zájemci a zájemkyně se mohou registrovat na www.ictkonf.cz. Veřejnosti bude pak veletrh otevřen od pátku 16. listopadu do neděle 18. listopadu a návštěvníci se v prostorách PVA EXPO Praha budou moci seznámit vedle elektrických aut využívaných městskými společnostmi také s několika příklady chytrých technologií, které jsou postupně zaváděny do pražských ulic.

Hlavní partneři


HAVAS PWC PRESCO MAZAGRANDE PRESCO PRESCO