Máte dotaz?

Pište na info@ceskainovace.cz

Chcete být součástí sítí a sdílení?

Pište na team@ceskainovace.cz

Just now

V 18 letech dobývá Čínu svými longboardy

Z pražských skládek, kde hledal dosluhující elektroniku, aby ji mohl rozebrat a dovědět se, jak funguje, pronikl až do vysílání čínské státní televize. Teprve osmnáctiletý student smíchovské průmyslovky Petr Štěpánek má slušně našlápnuto mezi špičku českých start-upů.

Příběh Petra Štěpánka je učebnicovým příkladem spojení dobrého nápadu, šikovných rukou, mladistvého elánu a poctivého business drivu. Svou vášeň pro techniku a elektroniku, která mu byla vlastní již od základní školy, dokázal promítnout do vlastního startupu Flashboard zaměřeného na výrobu elektrických longboardů.

Původně přitom zamýšlel věnovat se vývoji zdravotnických inovací, kdy ve svém volném čase a za využití podomácku sestavených technologií vyráběl robotické ruce, které měly usnadnit život lidem s chybějícími končetinami. Vývoj zdravotnických produktů konzultoval s lékaři v motolské nemocnici a rovněž s Asociací virtuální a rozšířené reality, která umožnila vizi rozšířit právě o VR rozměr.

Kvůli složité certifikaci a značným překážkám vstupu na trh ve zdravotnické oblasti se však Petr posléze rozhodl vyrábět pro lidi něco, co mohou mít okamžitě, a co jim rovněž přinese radost. Svou energii proto nyní investuje do vývoje elektrických longboardů, s nimiž hodlá prorazit do Ameriky a do Číny.

Celý inspirativní příběh, který do článku promítl Tomáš Maca, si můžete přečíst na webu Aktutálně.cz, odkud je rovněž převzat úvodní odstavec.

Česká inovace je hrdým podporovatelem a spolupracujícím subjektem Smíchovské střední průmyslové školy, která se skvěle stará o "inovační podhoubí" České republiky.

Hlavní partneři


HAVAS PWC PRESCO MAZAGRANDE PRESCO PRESCO